مجتمع آبدرمانی نگین دودو مشگین شهر

مجتمع آبدرمانی دودو در مسیر گردشگری موییل-قنرجه واقع شده است و یکی از اولین آبگرم ها در این مسیر می باشد

سفرنامه(صدر گشت)

ناهار را در رستوران معروف به افسر مشگین شهر خورده و به سمت پل معلق به راه می افتیم و هوا گرم است و بر سر راه بنر تبلیغاتی مجتمع آبدرمانی نگین دو دو مشگین شهر را می بینیم و به غایت تعجب می کنیم که مگر مشگین شهر هم آب گرم دارد؟ تا به این لحظه تصور می کردیم همه ی آب گرم هایی که بتوان در استان اردبیل در آن وارد شد و تنی به آب زد در سرعین واقع هستند ولی گویا در مشگین شهر نیز آبدرمانی های مجهز و فرح بخش وجود دارد و مجموعه های آبدرمانی قابل قبولی احداث شده است و البته در سکوت خبری مانده و یا شاید هم از عمد و برای پاره ای مصلحت اندیشی های مغرضانه در سکوت خبری نگه داشته شده است.

به سمت مجتمع آبدرمانی نگین دو دو مشگین شهر می رانیم و بلیط تهیه کرده و داخل می شویم. ورودی هر نفر ده هزار تومان است. در بوفه ی این آب درمانی اگرچه مایو را کمی گران تر از آن چیزی که باید باشد عرضه می کنند ولی استخر چندان شلوغ نیست و آب نیز تمیز است و در کل مجموعه قابل قبول و سرویس دهی قابل دفاع می باشد.

مردمی که سرگرم استفاده از مجموعه هستند اغلب با شخصیت هستند ولی همیشه در ایران در همه ی مراکز یافت می شوند عده ای که با هیاهو و سر و صداهای زاید آلودگی صوتی ایجاد کرده و آرامش روح و روان دیگران را سلب می کنند و البته نظارت در خارج از ایران بسیار بسیار قوی و مستمر می باشد و مامورین انتظامات برخوردهای بسیار بسیار جدی با کسی که چنین تخلفاتی انجام دهد می کنند و جرایم بسیار سنگینی نیز از نظر قانونی از این دسته از افراد اخذ می شود ولی در ایران هنوز تا رسیدن به این نقطه راه درازی در پیش داریم و البته تا رسیدن فرهنگ مردم مان در همزیستی مسالمت آمیز و در رفتار سنجیده در اماکن عمومی به سطح استانداردهای جهانی نیز مسیر بسیار پر سنگلاخی در فرا روی این مملکت و این مردم می باشد.

افتتاح

به گزارش سرویس خبری ساوالان سی تی به نقل از ایرنا روز یکشنبه ،این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع در روستای نمونه گردشگری موئیل با صرف ۳۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی با امکانات متعدد رفاهی ، خدماتی و تفریحی از جمله استخرهای مجزای آبگرم زنانه و مردانه احداث شده است.
حمید چیت چیان ، وزیر نیرو در آیین افتتاح این مجتمع به خبرنگار ایرنا گفت: در سال های اخیر رشد چشمگیر صنعت گردشگری در شهرستان مشگین شهر نوید بخش آینده ای روشن برای این منطقه می باشد.
وی با قدردانی از نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی و مسوولان محلی نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز برای توسعه هر چه بیشتر این مکان قول مساعد داد.
وزیر نیرو همچنین در ادامه سفر خود به مشگین شهر از مجموعه گردشگری پل معلق نیز بازدید کرد و با بیان اینکه ایجاد این سازه در مشگین شهر آوازه استان اردبیل را جهانی کرده تقدیم لوح تقدیر توسط رییس جمهوری به مجریان این سازه را افتخاری بزرگ برای صنعت گردشگری شهرستان مشگین شهر دانست.
شهرستان مشگین شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.
مشگین شهر با داشتن قابلیت های متعدد گردشگری از جمله آب های گرم معدنی ، کوهستان سبلان ، جنگل های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی توانسته نظر تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.
چشمه آبگرم قینرجه با دمای ۸۶ درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی

 

imationy298hwifhsigfofskjfg - مجتمع آبدرمانی نگین دودو مشگین شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آبدرمانی نگین دودو مشگین شهر - مجتمع آبدرمانی نگین دودو مشگین شهر

منابع:

-ایران تیکت ۸

-خبر فارسی

-ایرنا

-دانا

-کجارو

-صدر گشت

تصاویر:

پژمان نجف اوغلی

گالری تصاویر: