مجتمع آبدرمانی قینرجه مشگین شهر

قینرجه مشگین شهر از جمله مجتمع های قدیمی شهرستان مشگین شهر می باشد که داغ ترین آب گرم ایرن و دومین آبرم داغ جهان را با خود یدک می کشد. دارای دمای  آب ۸۲ درجه و در قسمت جنوب غرب ایران واقع شده است

معرفی

‌آبگرم قینرجه در ۲۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مشکین شهر واقع شده است، چشمه اسیدی قینرجه از نوع کلرو سدیک است که با دمای ۸۲ درجه و دبی ۹ لیتر در ثانیه ، بعنوان داغ‌ترین چشمه آبگرم ایران و دومین چشمه آبگرم جهان به شمار می‌رود.

‌آب چشمه قینرجه در ردیف آب‌های معدنی کلروسدیک یا کلروهیپوتونیک و گازدار قرار دارد و با توجه به خواص درمانی عناصر موجود در آن به ویژه گوگرد بالا، برای درمان لنفاتیسم، راشیتیسم، روماتیسم‌های مزمن سودمند است.

‌نوشیدن این آب صفراآور و زیادکننده ترشحات معده بوده و به خاطر دمای بالا به عنوان تسکین‌دهنده درد و ضد تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

‌مجتمع آب درمانی قینرجه به فاصله ۵۰۰ متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه قرار داشته و مجهز به استخر عمومی‌، استخر کودک‌، استخر آب سرد‌، جکوزی‌، سونای خشک‌، سونای بخار، رستوران عمومی‌، کافه سنتی‌، نمازخانه و سوئیت است. وجود تفرجگاه و نشیمنگاه‌، استخر و آبشار مصنوعی‌، بوفه و البته طبیعت بکر در اطراف مجتمع‌، این مکان را به یکی از مهدهای گردشگری و جذب توریست در سطح شهرستان تبدیل کرده است به طوری که در اکثر فصول سال این آبگرم میزبان سیل عظیمی از علاقمندان است.

ضمنا در نزدیکی این آبگرم روستای موئیل و طبیعت بسیار زیبای آیقار و تندیرلی قرار دارد.

‌راه آبگرم قینرجه با وجود سراشیبی و سربالایی بسیار هموار بوده و مسیر حرکت به آن مسیر روستاهای آغبلاغ وموئیل بوده و دسترسی به این آبگرم با ماشین در کمتر از ۲۰ دقیقه میسر است.‌

مجتمع آبدرمانی قینرجه مشگین شهر۳۲۹۸۴۶۲۹۳۸۴ - مجتمع آبدرمانی قینرجه مشگین شهر
مجتمع آبدرمانی قینرجه مشگین شهر۳۲۹۸۴۶۲۹۳فبعصلثبعغ۸۴ - مجتمع آبدرمانی قینرجه مشگین شهر

شماره های تماس:

منابع:

-سیری در ایران

-کجارو

-تریپ یار

-متن اصلی ایستا

تصاویر:

پژمان نجف اوغلی

گالری تصاویر: