مجتمع آبدرمانی قینرجه

به عنوان اولین مجتمع مدرن منطقه، در جنوب غربی شهرستان مشکین شهر و در منطقه گردشگری موئیل ـ قینرجه واقع شده است. چشمه اسیدی قینرجه از نوع کلرو سدیک می باشد که با دمای ۸۲ درجه و دبی ۹ لیتر در ثانیه ، بعنوان داغترین چشمه آب معدنی ایران و دومین چشمه آبگرم جهان به شمار می رود. آب چشمه قینرجه در ردیف آب‌های معدنی کلروسدیک یا کلروهیپوتونیک و گازدار قرار دارد و با توجه به خواص درمانی عناصر موجود در آن به ویژه گوگرد بالا، برای درمان لنفاتیسم، راشیتیسم و روماتیسم‌های مزمن سودمند است. نوشیدن این آب صفرا آور و زیادکننده ترشحات معده بوده و به خاطر دمای بالا به عنوان تسکین‌دهنده درد و ضد تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختمان مجتمع آب درمانی قینرجه به فاصله ۵۰۰ متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه قرار دارد. وجود تفرجگاه و نشیمنگاه، کمپ های اقامتی، استخر آب و آبشار مصنوعی و طبیعت بکر دامنه آیقار و تندیرلی، این مکان را به یکی از محدهای گردشگری و جذب توریست در سطح شهرستان تبدیل کرده است به طوری که در اکثر فصول سال این آبگرم میزبان سیل عظیمی از علاقمندان می باشد.

راه دسترسی به آبگرم قینرجه با وجود سراشیبی و سربالایی بسیار هموار بوده و دسترسی به آن با ماشین سواری در کمتر از ۲۰ دقیقه میسر می باشد.

مجتمع آبگرم قینرجه مجهز به امکانات زیر می باشد:

ـ استخر آبگرم معدنی ـ استخر کودک ـ جکوزی
ـ استخر آب سرد ـ سونای خشک و بخار ـ رستوران
ـ کافی شاپ سنتی
ـ سوئیت های اقامتی
ـ اتاق ماساژ

استان اردبیل ـ شهرستان مشگین شهر ـ منطقه گردشگری قینرجه (فاصله از مشگین شهر ۱۵ کیلومتر)

شماره های تماس:

گالری تصاویر: